Jokt het kabinet over bezuinigingen?
D66-Kamerlid Wouter Koolmees roept minister De Jager (Financiën, CDA) naar de Kamer om antwoord te geven op de vraag of het kabinet jokt over de bezuinigingen. Aanleiding is het artikel van econoom Bas Jacobs in het Financieele Dagblad. De hoogleraar Economie en Overheidsfinanciën stelt dat Rutte-Verhagen nog niet de helft bezuinigen van de door hen beloofde 18 miljard euro.
Rekening
Jacobs spreekt van ‘een leugenachtige voorstelling van zaken’ en rekent voor dat de ministersploeg nog niet de helft van de beloofde 18 miljard bezuinigingen waar maakt. Dit omdat het kabinet de stijgende kosten van de zorg niet meerekent, afrondingsfouten maakt en de doorrekening gebaseerd heeft op een niet-definitieve versie van het regeerakkoord. Ook rekenen Rutte en Verhagen volgens Jacobs bezuinigingen van het vorige kabinet mee. Koolmees: “In feite schuift het kabinet de rekening van de vergrijzing door naar onze kinderen en kleinkinderen. Ik hoop dat het kabinet nu eens met een serieuze reactie komt op deze kritiek. Als we de feiten niet onder ogen zien, kunnen we de schatkist ook niet op orde brengen.”
Feiten op tafel
Ook laat Jacobs zien dat het kabinet de lasten met veel meer verhoogt dan de 1,3 miljard euro die het zelf beweert, namelijk met 6,25 miljard. Koolmees:“ Het is opvallend dat VVD en CDA campagne voerden met lastenverlichting en nu de lasten met miljarden laten oplopen. Per huishouden moet straks 1000 euro extra belasting per jaar worden betaald. Laten VVD en CDA dan in ieder geval de feiten op tafel leggen.”
Rutte
Premier Rutte moest vandaag op RTL Z beloven nog voor de verkiezingen van volgende week woensdag met een schriftelijke reactie te komen.


discussie
[...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door jasperwillem, Tjeerd Dierckxsens, Arjan Neeleman, Hanneke van der Werf, harmonizer42 en anderen. harmonizer42 heeft gezegd: RT @D66: Jokt het kabinet over bezuinigingen? http://bit.ly/hheXif [...]
Natuurlijk kloppen de cijfers die dit kabinet gebruiken niet. Ik ben benieuwd of Rutte op tijd met de schriftelijke reactie komt… Als hij reageert zal het wel een prachtig draaiverhaal worden.